Jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych w drodze do szkoły? Właśnie tego dowiedzieli się uczniowie naszej szkoły podczas ostatniego tygodnia. Na początek każdy wychowawca otrzymał scenariusz lekcji do przeprowadzenia. Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą bezpieczeństwa, następnie młodsze klasy wykonały plakaty, a starsze wzięły udział w quizie. Kolejnym punktem naszej akcji było wyjście do miasteczka ruchu drogowego przy szkole, gdzie nauczyciele wychowania fizycznego dokonali prezentacji prawidłowegp poruszania się na rowerach po jezdni. Następnie uczniowie mogli sami spróbować swoich sił. Tydzień zakończył się spotkaniem z panią policjantką, asp. sztab. Małgorzatą Hombesch, podczas którego były odgrywane różne scenki na temat bezpieczeństwa.