Wydarzenia - 2018/2019

24 maja klasa 2b i 3b wybrały się do Krakowa na wycieczkę - nasi uczniowie odwiedzili Park Edukacji Globalnej. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania sześciu interaktywnych osad z różnych części świata. Uczniowie zobaczyli tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, można było w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. Po zwiedzaniu przyszedł czas na warsztaty. W oryginalnej jurcie dzieci odkrywały ciekawą przeszłość Mongolii i przymierzały tradycyjne stroje, brały udział w licznych zabawach. Następnie uczniowie odwiedzili inne kraje Ameryki Południowej. W górskiej chatce z Peru odkrywali kulturę Indian Quechua, oglądając tradycyjne stroje i instrumenty muzyczne. Dzięki grze symulacyjnej poznali życie "dzieci ulicy" na przedmieściach wielkich miast oraz pracę streetworkerów, którzy próbują pomóc młodzieży w zmaganiach z trudną codziennością w slumsach. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do sklepiku, aby kupić pamiątki.