Wydarzenia - 2018/2019

28 maja klasy pierwsze zwiedziły Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA w Kleczy Dolnej. Dzieci poznały znaczenie i rolę pszczół, nie tylko dla człowieka, ale również dla funkcjonowania roślin i zwierząt oraz rolę pszczelarza w opiece nad pszczołami. Każdy uczestnik miał możliwość nie tylko poznać narzędzia pracy pszczelarza, ale również samodzielnie wykonać jego obowiązki, korzystając z interaktywnych przyborów wykorzystywanych przez pszczelarzy.
Kolejny etap zwiedzania podziemi obejmował barwne obrazy i niezwykłe pokazy multimedialne o życiu pszczół i ich zachowań, zarówno w ulu, jak i poza nim.
Na koniec była degustacja miodów i warsztaty, na których każdy wykonał dwie świeczki z wosku pszczelego. Pełni wrażeń wszyscy zadowoleni, z zakupionymi pamiątkami wrócili do domu.

ZOBACZ ZDJĘCIA