Wydarzenia - 2018/2019

18 maja podczas XIX ogólnopolskiego spotkania dzieci i młodzieży świętowaliśmy w Wadowicach 99. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Ok. 600 osób ruszyło w pochodzie spod naszej szkoły z postacią Jana Pawła II na czele, z uczniami przebranymi w stroje pielgrzymów z całego świata. Już drugi rok towarzyszyła nam pielgrzymka rowerowa z Dominowa. Po dotarciu na rynek dzieci ułożyły liczbę 100 z balonów, rozłożono banery z pozdrowieniami dla papieża Franciszka, a z lotu ptaka wykonano dronem zdjęcia i film, którego adresatem zostanie oczywiście Stolica Piotrowa. Następnie uczniowie z gminy Wadowice zaprezentowali program artystyczny akcentujący wartości, jakich nauczał nas Ojciec Święty. Pieśni śpiewał Daniel Najbor oraz zespół Tremusie, tańcami zachwycili nas profesjonalni soliści - Amelia Sabuda i Giovanni Gelardii oraz zespoły: grupa "Motyle" z Przedszkola nr 3, zespół z OPP oraz nasi uczniowie z klas młodszych. Po koncercie w asyście wszystkich sztandarów złożono kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II. O godz. 11 rozpoczęła się Msza Święta w Bazylice ONMP celebrowana przez ks. Kardynała Dziwisza, oprawą muzyczną zajął się zespół „Mali Łostowianie” z Łostówki. Na zakończenie ks. Kardynał wręczył przechodni prymat Szkole Podstawowej nr 2 w Choczni, doceniając jej wkład w dziedzinie propagowania myśli i wzoru świętości Jana Pawła II wśród społeczności szkolnej i lokalnej. Tradycyjnie urodziny zakończono degustacją tortu ufundowanego przez Burmistrza Wadowic oraz radoczańskiego jabłecznika.

ZOBACZ ZDJĘCIA