Wydarzenia

We wrześniu 2018 r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przystąpili do zawodów I stopnia OMJ. Ten etap składał się z dwóch części: testowej i korespondencyjnej. Część testowa przeprowadzona została 27 września - 23 uczniów z klas siódmych i ósmych pisało test złożony z 15 zadań. W części korespondencyjnej było 7 zadań konkursowych, których rozwiązania przesłaliśmy w październiku do Tarnowa. W grudniu poznaliśmy uczniów zakwalifikowanych do kolejnego etapu olimpiady. To uczennice z klasy 8b i 7b: Kasia Kądziela i Zuzia Kosek. 12 stycznia 2019 r. dziewczyny wzięły udział w zawodach II stopnia, które miały miejsce w V Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Tym razem zmagały się tylko z zadaniami na dowodzenie. Dziewczynom gratulujemy zaangażowania.
Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w konkursach matematycznych. Przed nami: Matmax, Matematyczne Potyczki i Kangur. Powodzenia!