Wydarzenia

Nasi szachiści, którzy awansowali do rozgrywek wojewódzkich w ramach projektu "Małopolscy Mistrzowie w Szachach", wyruszyli 20 listopada 2018 r. w kierunku Krakowa. Finał Amatorskiej Ligi Dziecięcej odbył się w nietypowych wnętrzach Muzeum Armii Krajowej. Podczas przerw między rundami można było zapoznać się z budynkiem i obejrzeć wystawy, a w oczekiwaniu na podsumowanie turnieju nasi reprezentanci zwiedzili ekspozycję stałą razem z przewodnikiem. Szczególnie zainteresowały nas pamiątki związane z legionistami i walką o odzyskanie niepodległości przez Polskę. Zobaczyliśmy też szachy, które należały do generała Augusta Emila Fieldorfa (pseudonim "Nil").
Na uroczystym wręczeniu nagród pojawił się sam prezes Polskiego Związku Szachowego arcymistrz Radosław Jedynak. Nagrodę indywidualną za najlepsze wyniki na pierwszej szachownicy otrzymał Kamil Mierzwa. Cała drużyna uplasowała się na 13. miejscu. Cieszymy się tym sukcesem, bo startowało aż 40 drużyn. Organizatorzy zaprosili na następne spotkanie za rok i z pewnością również będziemy próbować swoich sił! 

ZOBACZ ZDJĘCIA