Wydarzenia

14 listopada 2018 r. nasi uczniowie za sprawą krakowskiego Centrum Teatralnego i WCK mieli okazję obejrzeć angielskie spektakle. Klasy 5 i 6 zobaczyły przedstawienie pt. "Little Red Riding Hood", a klasy 7 i 8 - spektakl "Peter Black". Taka nietypowa nauka języka angielskiego na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów. To nie było jednak jedyne ich wyjście do teatru, gdyż trwa iście "teatralna jesień".

9 listopada uczniowie klas 6 wraz z opiekunami wyruszyli do Teatru Bagatela, by obejrzeć przedstawienie pt. "Tajemniczy ogórd". Spektakl utrzymany w konwencji musicalu zachwyca widzów już od lat. I tym razem również bardzo spodobał się szóstoklasistom.

Kilka dni wcześniej (31 października) siódmoklasiści mieli ogromną przyjemność obejrzeć "Kopciuszka" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Starego w Krakowie. Spektakl poruszał trudne i ważne tematy relacji w rodzinie, żałoby po śmierci bliskiej osoby oraz w ciekawy sposób wprowadził oglądających w świat sztuki współczesnej.

Natomiast 25 października ponad 70 uczniów z klas 5 obejrzało w Teatrze Groteska "Przygody Odyseusza". Spektakl przeniósł widzów w świat jednego z najpiękniejszych mitów greckich.