Wydarzenia

W dniu 15 października 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Wadowicach odbyła się gala podsumowująca międzyszkolną gminną rywalizację sportową za rok 2017/2018. Miniony rok szkolny był dla naszych sportowców bardzo udany.

W klasyfikacji Igrzysk Dzieci Szkoła Podstawowa nr 1 wygrała rywalizację gminną, a tym samym puchar za pierwsze miejsce powędrował do nas. Puchar odebrała reprezentacja w składzie Amelia Banaś, Hanna Handzlik, Michał Wilk i Karol Hareńczyk.
Klasyfikacja końcowa Igrzysk Dzieci wygląda następująco:
I miejsce - SP 1 Wadowice
II miejsce - SP 4 Wadowice
III miejsce - SP Klecza Dolna
IV miejsce - SP 1 Chocznia

W rywalizacji starszych dzieci tj. Igrzysk Młodzieży Szkolnej wypadliśmy słabiej w konfrontacji z innymi szkołami, zajmując V miejsce. Powód jest jeden - nasi sportowcy rywalizowali ze starszymi o dwa lata kolegami i koleżankami. Dopiero za rok szanse się wyrównają.
Klasyfikacja końcowa IMS:
I miejsce - SP 2 Wadowice
II miejsce - SP 4 Wadowice
III miejsce - SP Klecza Dolna i SP 5 Wadowice
IV miejsce - SP 1 Chocznia

Nagrody indywidualne za osiągnięcia sportowe odebrali Mateusz Przystał i Amelia Drabik.

Brawo dla wszystkich sportowców z SP1! Bez waszego zaangażowania nie byłoby tego sukcesu. Gratulujemy i trzymamy za was kciuki w kolejnym roku!