Wydarzenia

9 października 2018 r. uczniowie klasy 3b mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z pisarką, tłumaczką i dziennikarką radiową panią Barbarą Gawryluk, które zorganizowała Wadowicka Biblioteka Publiczna. Pani Gawryluk jest autorką 30 książek dla dzieci, z których najpopularniejsze to "Dżok. Legenda o psiej wierności" czy "Mali bohaterowie". Większość z nich opisuje historie, które w rzeczywistości się wydarzyły - autorka fascynująco opowiadała o procesie zbierania materiałów i o samym procesie tworzenia. Ponieważ Barbara Gawryluk jest również tłumaczką z języka szwedzkiego (przetłumaczyła m.in. całą serię "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai"), wytłumaczyła, jak zaczęła się jej przygoda z tłumaczeniem i nauczyła nas kilku zwrotów po szwedzku. Na zakończenie tego miłego spotkania każde dziecko otrzymało autograf od pisarki.

ZOBACZ ZDJĘCIA