Wydarzenia

20 września 2018 r. uczniowie klasy 3b odwiedzili Orawski Park Etnograficzny – skansen regionalny w Zubrzycy Górnej, prezentujący dzieje, architekturę, kulturę materialną i społeczną Orawy.
Uczestniczyli w Programie Bon Kultury - "Na bogato, czyli orawskie talorki weselne", w ramach którego zwiedzili orawskie chaty, obejrzeli wystawę weselną oraz ozdabiali drewniane talerze. Następnie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych "Od ziarna do chleba", podczas których poznawali kolejne etapy powstawania "moskolików", czyli tradycyjnych chlebków orawskich.
Kiedy już samodzielnie wykonane przez dzieci chlebki piekły się – wykorzystaliśmy piękną, słoneczną pogodę na wspólną zabawę na świeżym powietrzu. A potem już niezwykłe II śniadanie – "moskoliki" i zbożowa kawa. No i na koniec pobytu w skansenie – tradycyjnie – zakupy, a w drodze powrotnej krótki postój na Przełęczy Krowiarki u podnóża Babiej Góry.

ZOBACZ ZDJĘCIA