Wydarzenia

3 września br. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Na porannej akademii prowadzonej przez klasę 6b zebrali się uczniowie z klas 4-8, następnie cała społeczność SP1 uczestniczyła we Mszy św. w kościele św. Piotra Apostoła.
Na drugim apelu pani dyrektor Joanna Zając przywitała wszystkich przybyłych na uroczystość, a w szczególności uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Honorowymi gośćmi były: pani wiceburmistrz Wadowic Ewa Całus oraz przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach - pani Małgorzata Hombesch. Pani wiceburmistrz przekazała do biblioteki szkolnej książki – przewodnik po Wadowicach dla dzieci pt. "Tajemnica Wadowity" oraz złożyła życzenia uczniom i nauczycielom u progu nowego roku szkolnego. Pani policjantka zwróciła szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci w domu, w szkole oraz przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Dzieci z klas 1-3 otrzymały odblaski. Uroczysty apel przygotowały klasy 2b i 2c. Część oficjalna apelu miała akcent historyczny. Powróciliśmy pamięcią do dnia 1 września 1939 r. i oddaliśmy hołd bohaterom poległym za naszą ojczyznę. Część artystyczna to występy dzieci, które tańcem, słowem i piosenką wprowadziły nas w nowy rok szkolny.

ZOBACZ ZDJĘCIA