Wydarzenia - 2017/2018

W piątek 8 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyły się dwa turnieje szachowe, które stanowiły dwuletnie podsumowanie nauki gry w szachy w ramach projektu "Edukacja przez szachy w szkole". Do walki stanęli uczniowie z klasy 3b i 3c. Każdy musiał rozegrać 5 partii szachowych. Nie było łatwo. Trzeba było nie tylko starać się zamatować przeciwnika, ale i równocześnie bronić swojego króla i innych bierek, wystrzegać się nieprawidłowych posunięć, pilnować czasu na zegarze itd. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało dwóch sędziów, w tym starszy kolega Mateusz Przystał.

Podium w grupie dziewczyn w klasie 3c wyglądało następująco: 1. miejsce - Zuzanna Rumszewicz, 2. miejsce - Amelia Niedziółka, 3. miejsce - Zuzanna Pach. W grupie chłopców walka była bardzo wyrównana (o kolejności zadecydowały czwarte punktacje pomocnicze): 1. miejsce - Kacper Komendera, 2. miejsce - Mateusz Mużydło, 3. miejsce - Jakub Ciepły. Zwycięzcy turnieju w klasie 3b zdobyli komplet punktów, a byli to: Mateusz Fabia (na 2. miejscu Grzegorz Olek, na 3. miejscu Daniel Bednarek) oraz Emilia Bochenek (2 miejsce zajęła Kamila Radwan, a 3. miejsce - Magdalena Dula). Niezależnie od wyniku każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i niespodziankę. Mamy nadzieję, że po takich emocjach niejeden uczeń będzie kontynuował treningi już we własnym zakresie i na tym turnieju nie poprzestanie!

ZOBACZ ZDJĘCIA