W tym roku nasza szkoła była organizatorem gminnych zawodów w drużynowych biegach przełajowych. Było nietypowo, ponieważ po raz pierwszy bieg terenowy odbył się na bulwarach Skawy przy Wenecji, równocześnie z imprezą pt. "Bieg po czyste powietrze". W biegu, który odbył się 24 kwietnia wzięło udział 8 szkół podstawowych i 8 szkół gimnazjalnych. Każdą szkołę reprezentowały 4-osobowe drużyny chłopców i dziewcząt. Trasa biegu wytyczona była na dystansie 800 m i 1400 m. Walka była zacięta, wszyscy zawodnicy byli świetnie przygotowani. W rezultacie nasi biegacze zajęli miejsca na podium: dziewczęta  z kl. 4 - III miejsce, chłopcy z kl. 4 - I miejsce, Chłopcy z kl. 5-6 kl. - II miejsce, dziewczęta z kl. 5-6 - I miejsce (z wyjątkowym finiszem - cała drużyna na mecie pierwsza)! Natomiast klasy siódme, które rywalizowały z zawodnikami o dwa lata starszymi wybiegały IV miejsce (chłopcy) i VI miejsce (dziewczęta). Indywidualnie na podium stanęli: Laura Niewidok - I miejsce, Małgosia Łozińska - I miejsce, Maciej Sitarz - II miejsce i Wiktor Pałosz - II miejsce. Gratulujemy naszym biegaczom i życzymy szerokiej trasy na powiatach już w czwartek.