Wydarzenia - 2017/2018

"Cukierku, ty łobuzie!" to pierwsza część przygód niesfornego kociaka Cukierka, a zarazem nowa lektura w klasach młodszych. Autor tych opowiadań, pan Waldemar Cichoń odwiedził naszą szkołę 16 kwietnia 2018 r. W spotkaniu z pisarzem uczestniczyły wszystkie klasy I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.

Pan Cichoń wyjaśnił, jak to się stało, że zaczął pisać książki dla dzieci i w jakich okolicznościach poznał Cukierka. Okazało się, że inspiracją do opowiadań są rzeczywiste perypetie jego rodziny i przygarniętego przez domowników kota. Autor przeczytał jedną historię z najnowszej książeczki "Co słychać, Cukierku?", po czym odpowiadał na pytania młodych czytelników. Na zakończenie spotkania każdy mógł otrzymać autograf pisarza i poprosić o wpisanie imiennej dedykacji do książki. Kto czuje niedosyt i chciałby poznać więcej śmiesznych przygód Cukierka, koniecznie musi odwiedzić szkolną bibliotekę!

ZOBACZ ZDJĘCIA