Wydarzenia - 2017/2018

11 kwietnia 2018 r. w Krakowie w kompleksie sportowym Com-Com Zone odbył się Turniej Finałowy Projektu "Edukacja przez szachy w szkole". Wzięło w nim udział 450 uczniów z województwa małopolskiego, którzy uczą się w gry w szachy w klasach I-III. Z naszej "Jedynki" pojechało na zawody 15 uczniów - 5 szachistek i 10 młodych szachistów. Były to reprezentacje z klas: 2a, 2b, 3a, 3b i 3c.

Przed oficjalnym otwarciem turnieju był czas na rozgrzewkę, czyli szybkie partie z kolegami z klasy. Kolejnych przeciwników wybierał już prowadzący kojarzenia program komputerowy. Każdy gracz musiał rozegrać 7 partii. Tempo było dosyć szybkie - 10 minut dla gracza. Każdy więc starał się jak najszybciej dać mata, uważać trzeba było jednak na nieprawidłowe posunięcia (drugi taki błąd powodował przegraną).  To były niesamowite emocje, ale i świetna zabawa połączona z nauką tej królewskiej gry. Najlepiej z naszej drużyny wypadli: Mateusz Fabia (3b) i turniejowy debiutant Bartłomiej Merak (2a), z dziewcząt - Emilia Skrzyńska (3a). Oby zachęciło ich to do dalszego treningu. Kolejny turniej dla dzieci z projektu już za rok!

ZOBACZ ZDJĘCIA