Wydarzenia - 2017/2018

Uczniowie klasy VIIa mieli przyjemność spotkać się z panem Robertem Leśniakiem, sędzią Sądu Rejonowego w Wadowicach, w pięknej, historycznej sali rozpraw.
Młodzież poznała historię Sądu Rejonowego w Wadowicach, jego strukturę, wydziały i ich zadania, zasady wymiaru sprawiedliwości. Sędzia zapoznał także uczniów z przebiegiem rozprawy sądowej, wskazał miejsca zajmowane w sądzie przez sędziego, oskarżonego, adwokata, prokuratora. Zaprezentował również elementy stroju sędziowskiego, czyli togę oraz łańcuch z wizerunkiem orła.  Dowiedzieliśmy się ponadto jak wygląda codzienna praca sędziego oraz jaką drogę trzeba przebyć, by nim zostać. Nasz gość opowiedział również kilka anegdot dotyczących jego profesji. Duże wrażenie zrobiła na uczniach bardzo stara, odręcznie pisana księga wieczysta, którą sędzia zaprezentował. Była to również cenna lekcja kaligrafii.
Wycieczka zawodoznawcza do sądu na pewno była pomocna dla tych uczniów, którzy zastanawiają się nad wyborem przyszłej prawniczej ścieżki kształcenia.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy panu Robertowi Leśniakowi, sędziemu Sądu Rejonowego w Wadowicach za szczególną lekcję i czas poświęcony uczniom.

ZOBACZ ZDJĘCIA