Wydarzenia

W minionych tygodniach do rywalizacji o mistrzostwo gminy stanęły koszykarki i koszykarze. Turnieje odbyły się w SP w Kleczy Dolnej (dziewczęta) oraz  w SP nr 4 w Wadowicach (chłopcy).

ZOBACZ ZDJĘCIA

W dniu 23 stycznia 2018 r. do rywalizacji przystąpiły uczennice z klas siódmych. Nasze zawodniczki grały z wielkim zaangażowaniem, ale rywalizowały ze starszymi o 2 lata gimnazjalistkami. To w głównej mierze przesądziło o dwóch przegranych meczach - z SP Klecza Dolna oraz z SP nr 4 z Wadowic. Dziewczęta tym razem „nie wyszły z grupy”, ale odebrały solidną lekcję gry w kosza, co powinno zaowocować już w przyszłym roku (na co wszyscy liczymy). Turniej wygrały dziewczęta z SP Klecza Dolna.
W dniu 25 stycznia turniej rozegrały dziewczęta z roczników 2005 i młodszych. Nasze zawodniczki rozegrały dwa mecze grupowe, najpierw ulegając Kleczy Dolnej, a później, po zaciętej rywalizacji, przegrywając z SP4 Wadowice. O awansie do kolejnej rundy zdecydował nieregulaminowy skład drużyny z SP4. Nasze koszykarki po pasjonującym i wyrównanym boju z SP nr 2 z Wadowic zajęły ostatecznie 3. miejsce. Turniej wygrały dziewczęta z SP Klecza Dolna.
W dniu 1 lutego do zmagań przystąpili chłopcy z roczników 2005 i młodszych.  W grupie nasi zawodnicy zmierzyli się z chłopcami z SP 4 z Wadowic. Pomimo wielkiego zaangażowania, przegraliśmy ten mecz. W kolejnym starciu z SP nr 2 z Wadowic nasi zawodnicy byli zdecydowanie lepsi. Wygrywając ten mecz, zapewnili sobie udział w małym finale o 3. miejsce. Tam spotkaliśmy się z SP 5 z Wadowic. Ależ to było dramatyczne spotkanie! Kosz za kosz, a o losach spotkania zdecydowały ostatnie sekundy meczu, w których to nasi koszykarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie chłopcy z SP1 zajęli 3. miejsce, a turniej wygrali koszykarze z SP 4 Wadowice.
Gratulujemy naszym zawodnikom i zawodniczkom!

Składy drużyn SP1
Dziewczęta (rocznik 2004): Dominika Balonek, Alicja Zybek, Emilia Pytlowska, Dominika Szafraniec, Julia Pamuła, Oliwia Koniorczyk, Zofia Kadłubowska, Natalia Paduchowska, Julia Chachuła, Wiktoria Kraus, Katarzyna Sołtysek, Katarzyna Kądziela
Dziewczęta (r. 2005 i młodsze): Milena Wójcik, Natalia Króliczak, Julia Spyrka, Patrycja Wiercimak, Nikola Simsak, Zuzanna Kosek, Martyna Tyborowska, Małgorzata Łozińska, Hanna Handzlik, Amelia Banaś, Oliwia Senkowska
Chłopcy (r. 2005 i młodsi): Konrad Bednarek, Oliwier Chylewski, Bartłomiej Guzdek, Karol Jarkowski, Maksymilian Jarosz, Mateusz Kowalczyk, Kacper Kręcioch, Kacper Nowotarski, Alan Smaza, Mikołaj Śliwiński, Nikodem Wiktor, Michał Wilk