Wydarzenia - 2017/2018

4 listopada, w dniu imienin Karola, czyli naszego patrona, spora grupa uczniów, rodziców i nauczycieli wyruszyła do Doliny Chochołowskiej. Tatry przywitały nas słońcem, choć na szczytach widać już było grubą, śnieżną pierzynę. Po dwóch godzinach marszu dotarliśmy do schroniska, aby uczestniczyć w X Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II.  Podczas Mszy św. chcieliśmy podziękować za pontyfikat naszego papieża oraz za nieustanną opiekę, jaką otacza wszystkie powierzone sobie szkoły. Po nabożeństwie, jak na imieniny przystało, była chwila na wspólne śpiewnie i poczęstunek. W drodze powrotnej mieliśmy okazję zwiedzić przepiękny, drewniany, XVII-wieczny kościół w Orawce. Wnętrze świątyni pokryte jest polichromiami przedstawiającymi m.in. życie Jana Chrzciciela, portrety świętych i błogosławionych, obrazkowy Dekalog czy wizje nieba, czyśćca i piekła. Na zakończenie wycieczki nasz nieoceniony przewodnik, pan Bogusław Porzuczek zaprowadził nas na cmentarz wojskowy, gdzie opowiedział o bohaterskiej obronie Wysokiej oraz Jordanowa 1 i 2 września 1939 r.

ZOBACZ ZDJĘCIA