Wydarzenia - 2017/2018

26 października 2017 roku klasa IIIb wybrała się z uczniami z IIIa, wychowawczyniami oraz z panem od języka angielskiego do Wieliczki. Pojechaliśmy tam, by zwiedzić kopalnię soli. Nasza wędrówka rozpoczęła się wyjazdem spod szkoły o godzinie 6.45. Do kopalni trzeba było wejść stromymi schodami. Idąc, widzieliśmy ściany soli w kształcie kalafiorów. Później zwiedziliśmy kaplicę Świętej Kingi i dowiedzieliśmy się, w którym roku się urodziła. W dalszej kolejności podziwialiśmy wyrzeźbione w bryłach soli znane osoby, żyrandole, oraz podziemne jeziora i dawne narzędzia górnicze. Pan przewodnik poinformował nas, że kopalnia istnieje siedemset lat.  Najciekawsze było oglądanie dużego modelu windy, w którym trzeba było kręcić kołem, aby beczki z solą mogły się poruszać. W kopalni byliśmy też w kinie 5D, tam obejrzeliśmy film o tym jak powstała kopalnia soli. Następnie wyjechaliśmy windą w górę. Potem kupiliśmy pamiątki i wróciliśmy do Wadowic. To była bardzo udana wycieczka, którą będziemy długo wspominać.

ZOBACZ ZDJĘCIA