Wydarzenia - 2017/2018

25 drużyn z 7 szkół z Gminy Wadowice spotkało się 27 października 2017 r. na finale warsztatów żywieniowo-kulinarnych organizowanych przez Bank Żywności w Krakowie. W każdej drużynie znalazły się osoby, które najlepiej z całej klasy wypadły na teście kwalifikacyjnym dotyczącym prawidłowych nawyków żywieniowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas szóstych i siódmych.
W finale wzorowanym na popularnym programie telewizyjnym MasterChef drużyny miały 35 minut na przygotowanie smacznego i zdrowego śniadania z dostępnych produktów. Następnie potrawy ocenianie były przez jury i degustowane przez zgromadzoną publiczność.

Dwa pierwsze miejsca przypadły drużynom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Choczni, na trzecie miejsce zasłużyła owsianka przygotowana przez uczniów z Zawadki. Wyróżniono dodatkowo 4 drużyny - z Wysokiej, Zawadki, ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choczni i z Babicy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tego nietypowego konkursu! Z pewnością będą długo pamiętali o zasadach zdrowego odżywiania przypominanych podczas warsztatów i sprawdzonych w praktyce podczas konkursu kulinarnego.

ZOBACZ ZDJĘCIA