Wyjątkowym dniem dla naszej społeczności jest Święto Szkoły. W tym roku obchodziliśmy go 20 października, 4 dni po rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się od zaprzysiężenia nowych członków pocztu sztandarowego: asystą została Natalia Worytko i Alicja Zybek z 7a. Następnie klasa 6a zaprosiła wszystkich na wędrówkę śladami Jana Pawła II po okolicznych górach Beskidu Małego. Pogawędkom Dziadka Szymka i wnucząt towarzyszyły piosenki w wykonaniu zespołów: AgaChór i Tremusie. Jan Paweł II był nie tylko miłośnikiem górskich wycieczek. Pielgrzymował po całym świecie, głosząc Ewangelię, o czym przypomnieli uczniowie z różnych klas przy pomocy pięknych flag państw, które odwiedził Ojciec Święty. Dopełnieniem obchodów był udział we Mszy Św. w kościele św. Piotra Apostoła.

Po raz trzeci Święto Patrona połączyliśmy ze Świętem Chleba. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które na ten dzień upiekły bochenki chleba.