Wydarzenia - 2017/2018

W piękny poniedziałkowy poranek klasy IIIc i IIId wyruszyły na wycieczkę. Autobus zawiózł nas do Bielska-Białej na ulicę Cieszyńską, gdzie znajduje się Studio Filmów Rysunkowych. Pani przewodnik opowiadała o tym jak kiedyś powstawały animacje. Byliśmy zaskoczeni, ile rysunków jest potrzebnych do powstania jednego odcinka np. "Reksia". Dowiedzieliśmy się też jak dawniej nagrywano odgłosy do bajek. Zwiedziliśmy pomieszczenie do nagrywania dźwięku, pracownię plastyczną i ciemne pomieszczenie z ogromną kamerą, gdzie robiono zdjęcia i nagrywano film. Po zwiedzeniu budynku Studia Filmów Rysunkowych przeszliśmy do położonego w sąsiedztwie kina i tam oglądaliśmy bajki: "Bolek i Lolek", "Kocidrapka" i "Kuba i Śruba". Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do Wadowic.                                    

ZOBACZ ZDJĘCIA