Wydarzenia

Obchodzony 27 września Światowy Dzień Turystyki połączyliśmy w naszej szkole ze Świętem Ziemniaka. O godz. 15 najmłodsze dzieci z klas 0-III spotkały się wraz z rodzicami na jesiennym pikniku na boisku szkolnym. Zebrani śpiewali piosenki turystyczne, tańczyli w rytmie zumby wraz z panią Moniką Zawiłą, wykonywali kolorowe prace plastyczne. Wszystkie klasy rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych, które łączył jeden wspólny mianownik - ziemniak. Było więc popychanie ziemniaków między pachołkami kijem od hokeja, bieg z ziemniakiem na łyżce, skakakanie w workach po ziemniakach, zbieranie ziemniaków połączone z ich obieraniem itd. Śmiechu było przy tym co nie miara. Kto zgłodniał, mógł się poczęstować specjałami przygotowanymi przez panie kucharki - dla nikogo nie zabrakło placków ziemniaczanych, prażonek, kiełbasek (trzeba jednak przyznać, że frytki szybko się skończyły). Podczas gdy najmłodsi hasali na dmuchańcach lub brali udział w zawodach, starsi uczniowie wyruszyli wraz z przewodnikiem panem Bogusławem Porzuczkiem w kierunku mostu w Jaroszowicach. Po półtoragodzinnej wędrówce, już przy szkole, odbył się quiz ze znajomości okolicznych terenów. Niespodzianką był pokaz akrobacji na rowerach w wykonaniu absolwentów: Jakuba Lizonia, Radosława Reszki i Klaudiusza Widlarza. Na koniec wszyscy poczęstowali się ziemniaczanymi przekąskami.

ZOBACZ ZDJĘCIA