Wydarzenia

Trzecioklasiści już drugi rok uczestniczą w programie "Edukacja przez szachy w szkole". Przez jedną godzinę w tygodniu poznają zasady królewskiej gry - ćwiczą przy okazji pamięć, koncentrację, wyobraźnię przestrzenną. Szachy uczą także niepoddawania się nawet w najtrudniejszej sytuacji, radzenia sobie ze stresem i porażką. Przede wszystkim są świetną rozrywką.

W atmosferze zabawy i zdrowej rywalizacji uczniowie klasy 3b wzięli udział w Klasowym turnieju szachowym, który odbył się 9 czerwca 2017 r. Każdy zawodnik zagrał 5 partii, turniej przeprowadzony został systemem szwajcarskim z nieocenioną pomocą starszego kolegi - Mateusza Przystała.

W grupie chłopców I miejsce zajął Jakub Karpiński, II miejsce - Konrad Świętek, III miejsce - Kamil Nowotarski. W grupie dziewczynek zwyciężyła Gabriela Kolber, II miejsce zajęła Martyna Bojdak, III miejsce - Julia Chołocińska. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zachęcamy do gry w szachy także po zakończeniu projektu!

ZOBACZ ZDJĘCIA