Wydarzenia

2 czerwca klasa 2a odwiedziła Państwową Straż Pożarną w Wadowicach. Celem wizyty było zapoznanie się z programem "OGNIK". Wśród wspaniałej zabawy, ciekawych filmów o zagrożeniach i sposobach postępowania w razie pożaru oraz wspaniałych opowieści pana strażaka, dzieci bardzo dużo dowiedziały się nie tylko o pracy strażaków, ale przede wszystkim nauczyły się, jak radzić sobie w niebezpieczeństwach spowodowanych przez pożar. Samodzielnie wskazywały zagrożenia w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu i brały udział w symulowanym pożarze. Dokładnie poznały wyposażenie wozu strażackiego, zobaczyły wyprawę strażaków do akcji, a na koniec każdy użył węża z sikawką. W drodze powrotnej, z dużym apetytem wszyscy zjedli wygraną w konkursie pizzę. Ten dzień był dla wszystkich pełen wspaniałych wrażeń.

ZOBACZ ZDJĘCIA