Wydarzenia

6 kwietnia 2017 r. byłam z moją klasą 4a w Bibliotece Publicznej w Wadowicach. Braliśmy udział w warsztatach, podczas których mieliśmy możliwość własnoręcznie wykonać palmy wielkanocne. Na początku zajęć panie prowadzące warsztaty wręczyły nam dość grube patyki i gałązki różnych krzewów, które musieliśmy ze sobą połączyć. Gałązki przytwierdzaliśmy do patyków drutem. Gdy już to zrobiliśmy, zabraliśmy się za robienie kwiatków z bibuły i krepiny, co było dość pracochłonne. Kwiatami i bibułą ozdabialiśmy nasze palmy, które prezentowały się wspaniale. Panie prowadzące warsztaty opowiadały nam też, skąd wziął się zwyczaj robienia palm. Palmy symbolizują uroczysty wjazd Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy, podczas którego tłumy ludzi witały Go na ulicach, rzucając pod Jego stopy palmy. Po skończonej pracy wspólnie z naszą wychowawczynią panią Agatą Kapałą poszliśmy do kawiarni na pyszne ciastka. Było naprawdę super!

ZOBACZ ZDJĘCIA