Wydarzenia

W ostatnią sobotę ferii 11 lutego 2017 r. uczniowie klas szóstych z naszej szkoły wspólnie z młodzieżą z ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej po stolicy Małopolski. Organizatorem imprezy był Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK Województwa Małopolskiego, a celem odwiedzenie historycznych miejsc w Krakowie związanych z bohaterem dwóch narodów Tadeuszem Kościuszką. Okazją dla takiej formy wycieczki była dwusetna rocznica śmierci bohatera.
Dzieci miały możliwość zwiedzić Katedrę na Wawelu, Rynek Główny, Galerię Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach, Domek Loretański w kościele oo. Kapucynów, Kopiec Kościuszki. Podsumowanie imprezy odbyło się w Muzeum - dawnym forcie u podnuża Kopca, gdzie uczestniczyliśmy w prelekcji dotyczącej życia i działalności wielkiego Naczelnika. Na zakończenie każdy z uczestników wycieczki otrzymał upominki związane tematycznie z imprezą.

ZOBACZ ZDJĘCIA