SKKT

Po bardzo długiej przerwie w końcu wznawia swą działalność Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne. W sobotę 19 września 2020 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka rowerowa. Trasa wiodła zasadniczo wokół masywu Jaroszowickiej Góry. Siedmiu śmiałków, którzy zdecydowali się towarzyszyć pani Agnieszce Handzlik i panu Bogusławowi Porzuczkowi, wykręciło ponad 30 km po trudnym górskim terenie. Były leśne drogi, wąskie asfalty, ścieżki rowerowe, liczne podjazdy i zjazdy. Półmetek trasy, ku uciesze wszystkich, był w cukierni "Galicjanka" w Łękawicy. Uczestnicy wycieczki poznali historię XVII-wiecznego dworu w Dąbrówce, budowy sztucznego zbiornika (Jezioro Mucharskie) oraz podziwiali piękny krajobraz Beskidów. A że pogoda dopisała i w zasadzie obyło się bez większych awarii, wszyscy wrócili do domu zadowoleni i pełni wrażeń.
Zapraszam na kolejną wycieczkę już w październiku.

Opiekun SKKT Bogusław Porzuczek

ZOBACZ ZDJĘCIA