SKKT - 2017/2018

W dniach 9-10 listopada 2017 r. członkowie SKKT z naszej szkoły wzięli udział w XXVI Rajdzie Szlakami Legionów zorganizowanym przez pana Tadeusza Włodka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach. Celem rajdu było odwiedzenie miejsc związanych z walkami Legionów Polskich w czasie I wojny światowej w przeddzień Dnia Niepodległości.

Kulminacją imprezy było oddanie hołdu poległym żołnierzom z I Brygady Legionów Piłsudskiego na cmentarzu nr 171 w Łowczówku. Pochowani są tam polscy Legioniści, którzy polegli w walkach z Rosją podczas tzw. bitwy wigilijnej w grudniu 1914 roku. Długo w naszej pamięci pozostaną patriotyczne śpiewy przy ognisku obok cmentarza. Odwiedziliśmy również mogiły wadowickich żołnierzy z 56. pp.na wzgórzu Pustki koło Łużnej. Dodatkowymi atrakcjami rajdu było zwiedzenie cmentarza nr 368 na Jabłońcu nad Limanową, kilku nekropolii wojennych w Gminie Pleśna, Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach, zabytkowych drewnianych świątyń w Szalowej i Binczarowej oraz przejście Pasmem Brzanki do bacówki PTTK i na wieżę widokową.
Serdecznie dziękujemy organizatorowi rajdu panu Tadeuszowi Włodkowi za wspaniałe wrażenia i świetną lekcję patriotyzmu oraz opiekunom imprezy.

ZOBACZ ZDJĘCIA