Komunikaty - Z sekretariatu

Życie jest wyzwaniem, zmierz się z nim.
Życie jest obowiązkiem, wypełnij go.
Życie jest cenne, doceń je.
(św. Matka Teresa)

Kochani Ósmoklasiści!

Dobiega końca Wasza wieloletnia edukacja w szkole podstawowej. Za kilka dni rozpoczynamy odsunięty w czasie egzamin ósmoklasisty.
Trzeba przyznać, że dzielnie i wytrwale pracowaliście podczas zdalnej nauki, spotykaliście się na Zoomie z nauczycielami, wychowawcą. Skorzystaliście z kilku spotkań konsultacyjnych.
Gratulujemy otwartej, zaangażowanej postawy!
Wierzymy, że solidne i odpowiedzialne przygotowania do egzaminu przyniosą oczekiwany wysoki wynik oraz satysfakcję i radość.

16-18 czerwca 2020
Czas na egzamin!

Przyszła pora stawić czoła nowym zadaniom, nowemu wyzwaniu, w czasie pandemii, licznych rygorów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się wirusa Covid 19.

Poniżej zasady, które Was obowiązują:

1. Na egzamin może przyjść tylko osoba zdrowa.
  2. Pamiętaj o ustalonym harmonogramie wejścia do szkoły w dniach 16-18 czerwca i obowiązujących zasadach. Bądź punktualny/a.
  3. Zapoznaj się z Komunikatem Dyrektora zamieszczonym na dysku Google w folderze klasy 8a i 8b "Egzamin ósmoklasisty 2020".
  4. W domu pozostaw wszystkie zbędne rzeczy. Zabierz jedynie legitymację szkolną, artykuły piśmiennicze (długopis z czarnym atramentem, linijkę na matematykę) oraz wodę do picia (najlepiej niegazowaną).
  5. Zachowuj odpowiednią odległość pomiędzy osobami przebywającymi w szkole i poza nią min. 1,5 m.
  6. Na terenie szkoły i w sytuacjach opisanych w Komunikacie Dyrektora noś maseczkę lub przyłbicę. Po zajęciu miejsca w sali możesz ją zdjąć na czas pisania egzaminu.
  7. Obowiązuje dyscyplina czasowa, procedury wejścia do szkoły - przestrzegaj tych ustaleń.
  8. Po egzaminie udaj się domu. Unikaj spotkań w grupie.

Te zasady także Cię obejmują:

1. Do egzaminu podejdź ze spokojem i optymizmem. Myśl pozytywnie. Pamiętaj, nie ma człowieka, który wie wszystko. Każdy ma prawo do błędów.
  2. Zadania, które wydają Ci się zbyt trudne, pozostaw na koniec, wykonuj kolejno te, które potrafisz rozwiązać. Podejmuj próby, myśl konstruktywnie, bądź twórczy, nie rezygnuj, działaj.
  3. Życie jest cenne - doceń je. Egzamin ósmoklasisty to nie najważniejsza rzecz na świecie, postaraj się wywiązać jak najlepiej z tego zadania. Nauczyciele, rodzice doceniają Twój wysiłek i pracę.
  4. Zdenerwowanie i stres to ludzka rzecz. Przekuj je w siłę i motywację do pokonania trudności i podjęcia twórczej aktywności.

Trzymamy kciuki za Was! Wierzymy w Was!
Ósme klasy są OK!

Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach