Komunikaty - Z sekretariatu

18 maja 2017 roku w Wadowicach odbędzie się XVII Ogólnopolskie spotkanie dzieci i młodzieży z okazji urodzin Św. Jana Pawła II.

Harmonogram spotkania:

• 11.00-14.30 - oprowadzanie grup pielgrzymkowych po Wadowicach (rezerwacja telefoniczna)
  • 13.00-14.15 - rejestracja grup (Plac JPII)
  • 14.15 - powitanie pielgrzymów,  rozstrzygnięcie konkursu literackiego na list do Papieża Franciszka zawierający odpowiedź na Jego zaproszenie "by wstać z kanapy i podjąć się apostolstwa, dawania świadectwa miłości"
  • 14.30-15.15 - koncert ks. Jakuba Bartczaka
  • 15.15 - uroczyste wprowadzenie pocztów sztandarowych na Plac JPII
  • 15.20 - prezentacja sióstr Albertynek z okazji Roku Św. Brata Alberta
  • 15.30 - Msza Św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego
  • po Mszy Św. - Wręczenie przechodniego prymatu w Rodzinie Szkół za osiągnięcia w dziedzinie propagowania  myśli i wzoru świętości Jana Pawła II wśród społeczności szkolnej i lokalnej; zaśpiewanie "Barki"; początunek dla uczestników spotkania, w tym urodzinowy tort
  • 17.00 - Koncert orkiestr strażackich
  • 20.00 - Koncert "Święty z Wadowic, Jan Paweł II" (zaśpiewają: Kuba Badach, Natalia Niemen, Magda Steczkowska)

Wydarzenia towarzyszące z okazji 130-lecia PTG "Sokół" w Wadowicach: