Z życia szkoły - Wydarzenia - 2019/2020

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu już 2 kwietnia! Możemy pokazać swoje wsparcie dla osób z autyzmem i wziąć udział w ogólnokrajowej akcji "Polska na niebiesko"!

Charakterystycznym motywem obchodów tego dnia jest kolor niebieski. Dlatego chcemy, aby również uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Dnia Wiedzy na temat Autyzmu. Pokażcie, w jaki sposób solidaryzujecie się z osobami ze spektrum autyzmu, "zaświećcie na niebiesko", ubierając rzeczy w tym kolorze.
Nadsyłajcie Wasze zdjęcia na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Czekamy na nie do czwartku do godziny 21.00. Fotografie w formie collage'u będzie można zobaczyć następnego dnia na stronie naszej szkoły.

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba z autyzmem jest indywidualnością, a wymienione wcześniej cechy mogą występować w różnym natężeniu. Aby dowiedzieć się więcej, wejdźcie na http://jim.org/autyzm/czym-jest/ lub skorzystajcie z dostępnych publikacji naukowych.

Pamiętajcie – 2 kwietnia "świecimy na niebiesko"!